Bieg Tropem Wilczym po raz drugi w Radecznicy

3 marca 2019 r. po Mszy Świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych spod krypty wystartował Bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963 m, w którym udział wzięło ponad 100 osób, w tym około 30 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a którego meta znajdowała się za Urzędem Gminy w Radecznicy.

Biegacze ruszyli na wystrzał z granatnika, jednego z członków GRH im. Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir”, której to grupy przedstawiciele byli obecni na uroczystości. Po dotarciu metę uczestnicy biegu, w remizie OSP Radecznica, zostali udekorowani pamiątkowymi medalami i otrzymali upominki od organizatora biegu oraz IPN o. Lublin. W uroczystej ceremonii dekoracji udział wzięli: por. Jan Jabłoniec „Fiat”, Piotr Bartnik „Jastrząb”, oraz przedstawiciele władz. Ostatnim punktem programu był posiłek regeneracyjny ufundowany przez Pana Wójta. Ponadto w remizie OSP była udostępniona wystawa prac plastycznych na temat Żołnierzy Wyklętych, stworzona przez dzieci z gminy Radecznica, pod kierownictwem Pani Małgorzaty Dumały, Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Radecznicy.

Zabezpieczeniem trasy biegu zajęli się żołnierze 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, funkcjonariusze Policji ze Szczebrzeszyna i Zamościa, strażacy OSP Radecznica, oraz pracownicy Urzędu Gminy w Radecznicy. Obsługę techniczną uroczystości zapewniły wolontariuszki i wolontariusze Stowarzyszenia „Mokrelipie”.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Głos Bohatera, ŚZŻAK o. Zamość, Urząd Gminy Radecznica, Klasztor oo. Bernardynów, GCKTiS w Radecznicy oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”, przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej o. Lublin, Fundacji Red is Bad oraz firmy Combo Marketing.

fot. Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz Anna Rojek

 

Komentarze:

comments

336x280ad