Jubileusz Zaporczyków: 95. urodziny „Morwy” i 90. urodziny „Pomidora”

11 maja 2018 roku w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie swoje 95. urodziny świętował ppłk. Marian Pawełczak ps. Morwa, zaś 90. urodziny mjr. Marian Chmielewski ps. Pomidor.

Uroczystość w LUW została poprzedzona mszą świętą w intencji jubilatów oraz złożeniem wieńców pod pomnikiem Zaporczyków na placu Zamkowym w Lublinie.

Spotkanie od przedstawienia życiorysów jubilatów rozpoczął dyrektor Oddziału IPN Lublin Marcin Krzysztofik. Następnie do pułkownika Pawełczaka i majora Chmielewskiego swoje słowa skierował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek:

– Wasza obecność w dniu dzisiejszym to jest kontynuowanie Waszej wielkiej pracy na rzecz niepodległości państwa polskiego. Wasza obecność i świadectwo w tym miejscu jest znakomitą  lekcją patriotyzmu i wychowania obywatelskiego dla wszystkich, żeby Polska była niepodległa przez lata i przez kolejne wieki.

Dostojni jubilaci otrzymali dyplomy uznania wojewody lubelskiego z medalem, a także listy od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i ministra Jana Józefa Kasprzyka. Podczas uroczystości „Morwa” i „Pomidor” wspólnie ze wszystkimi zaśpiewali piosenkę Marsz oddziału „Zapory”. Spotkanie zakończyło się degustacją tortu, który dla żołnierzy Zapory ufundował wojewoda.

 

fot. Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie.

Komentarze:

comments

336x280ad