#200latpaniepulkowniku

24 stycznia 2016 roku płk Bolesław Kowalski, uczestnik wojny obronnej w 1939 r. oraz żołnierz AK, obchodzi 99 urodziny! Z tej okazji zachęcamy Was wszystkich do złożenia życzeń, które przekażemy solenizantowi w dniu urodzin.

Na czym polega akcja?
1.Przygotuj kartkę A4 z wydrukowaniu lub napisanym ręcznie zdaniem: „Wszystkiego najlepszego Panie Pułkowniku!”.
2. Zrób zdjęcie na którym trzymasz kartkę z życzeniami .
3. Gotowe zdjęcie prześlij nam w wiadomości prywatnej lub też wyślij na maila: glosembohatera@gmail.com

Podziękowania można składać do 10 stycznia włącznie. Wasze zdjęcia zostaną przez nas wywołane i ułożone w specjalnym albumie, który podarujemy Panu Bolesławowi. W ten sposób podziękujemy za oddanie i wysiłek jaki włożył w walkę w obronie Ojczyzny!

Pan Bolesław Kowalski urodził się w 1917 r. Na ochotnika wstąpił do oddziałów Przysposobienia Wojskowego a następnie do Wojska Polskiego. Został przydzielony do 9. pułku artylerii lekkiej w Siedlcach. W jego składzie walczył w czasie wojny obronnej w 1939 r. Był uczestnikiem walk pod Kockiem, Serokomlą i Wolą Gułowską. Następnie po ucieczce z niewoli wrócił do rodzinnego Olbięcina, gdzie wstąpił do formującej się Armii Krajowej, służąc w 10. kompanii 8. pułku piechoty legionów AK. Brał udział w Akcji Burza, gdzie podczas jednej z bitw został bardzo ciężko ranny. Od stycznia 1990 członek Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w kraju oraz współzałożyciel i Prezes koła nr. 6 w Olbięcinie.

O swoich przeżyciach opowiedział nam w jednym z odcinków Głosu Bohatera

Nadesłane zdjęcia:

 

« 1 z 2 »

 

 

 

 

Komentarze:

comments

336x280ad