Prof. Witold Kieżun/fot. Marek Gierasimiuk/Stowarzyszenie Głos Bohatera
Prof. Witold Kieżun/fot. Marek Gierasimiuk/Stowarzyszenie Głos Bohatera

Wystartował #LIVEpowstańczy. Uczestnik Powstania warszawskiego, prof. Kieżun w „ogniu pytań” od internautów.

Stowarzyszenie Głos Bohatera wychodzi z nową inicjatywą pod hasłem #LIVEpowstańczy. Transmisja na żywo za pośrednictwem Facebooka, w której internauci zadają pytania uczestnikom Powstania warszawskiego, bez bariery odległości? To możliwe.

Bohaterem pierwszego nagrania był prof. Witold Kieżun ps.”Wypad” – legendarny uczestnik Powstania warszawskiego, który najpierw opowiedział o znaczeniu zrywu z 1944 roku, a następnie długo odpowiadał na pytania internautów, pojawiające się w komentarzach pod transmisją.

 

Prof. Kieżun „w ogniu pytań”

„Czy według Pana, gdyby Józef Piłsudski żył, II wojna światowa potoczyła by się dla nas inaczej?”, „Co sądzą Powstańcy o noszeniu tzw. odzieży patriotycznej?”, „Cz ma Pan pretensje do dowódców, za ich decyzje?”, „Czy z Pana perspektywy, w obliczu bierności ZSRR i logistycznych problemów pomocy z Zachodu, była szansa żeby Powstanie mogło osiągnąć więcej strategicznie i politycznie?”, „Czy Kraków dobrze zrobił, że nie podjęto decyzji o wybuchu powstania w mieście?”, „Jak walczono z jednostkami pancernymi? Czy Powstańcy mieli sprawdzone sposoby?”

– to tylko niektóre pytania, które pojawiły się w trakcie rozmowy na żywo.

Dotrzeć w sposób adekwatny do współczesności

Dla wielu oglądających, to była pierwsza okazja, by zadać pytanie uczestnikowi Powstania warszawskiego, bez bariery odległości, z kreatywnym wykorzystaniem narzędzi, jakich dostarcza Internet. Nasza inicjatywa jest skierowana do ludzi młodych, którzy komunikują się za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Instagrama. Staramy się dotrzeć ze słowem żyjących bohaterów w sposób adekwatny do współczesności. Takich możliwości nie zapewniają tradycyjne media. Pojawiło się mnóstwo interesujących, niebanalnych, czasem dość zaskakujących pytań, ale stworzyło to finalnie unikalny produkt. Nikt wcześniej czegoś takiego nie robił. Z pewnością będziemy to kontynuować.

Komentarze:

comments

336x280ad